PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Privaatsustingimused ja küpsiste poliitika

UUS CITROËN Ë-C4 X

Avasta uus täiselektriline Citroën ë-C4 X. Kõik jõuajamid pakuvad samaväärset mugavust, disaini ja praktilist reisijateruumi.

Saadaval 2023. aasta esimesel poolel.

 


UNIKAALNE JA ELEGANTNE

TÄISELEKTRILINE

 • Sõiduulatus kuni 360 kilomeetrit (WLTP);
 • Elektriajam arendab kuni 100 kW võimsust, mis on võrdväärne 136 hobujõuga;
 • 3 sõidurežiimi (Eco, Normal ja Sport), et nautida CO2-vaba sõitu.

LAUGPÄRALIK LUUKPÄRA

 • Uus täiselektriline Citroën ë-C4 X seavad teises istmereas pakutava helde põlveruumi ja suure 510-liitrise pagasialaga esikohale ruumikuse ja lõõgastunud õhkkonna.
 • Mugavuse tagab Citroëni eksklusiivne Advanced Comfort programm, mille osaks on ka Advanced Comfort istmed ja Citroën Advanced Comfort® vedrustus.

SILMAPAISTEV DISAIN

Tänu oma väljapeetud ja aerodünaamilisele kujule ning tõhusale, heitmevabale elektrimootorile on elektriline ë-C4 X sõiduulatusega kuni 360 km WLTP protokolli järgi mõõdetuna. Lisaks annab see võimaluse ka liiklemiseks sisepõlemismootoriga sõidukitele liikluseks keelatud aladel, mida luuakse ja laiendatakse erinevates linnades järjest kasvavas tempos.

ELEKTRILISE Ë-C4 X OMADUSED

Elektrisõidukiga sõitmisega kaasnev meelerahu

Selle disain, selle mugavus ja selle praktilisus sõiduki pardal ei jää mitte millegi poolest alla sisepõlemismootoriga mudeliversioonide vastavatele omadustele. Linnas annab elektriline ë-C4 X võimaluse liiklemiseks veel ka sisepõlemismootoriga sõidukitele keelatud aladel, seda lisaks sõidurõõmule, mis kaasneb sõitmisega täiesti müra- ja heitgaasivabalt.

 

SÕIDUULATUS ELEKTRI JÕUL KUNI 360 KM

Tänu oma väljapeetud ja aerodünaamilisele kujule ning tõhusale, heitmevabale elektrimootorile on elektriline ë-C4 X sõiduulatusega kuni 360 km WLTP protokolli järgi mõõdetuna. Lisaks annab see võimaluse ka liiklemiseks sisepõlemismootoriga sõidukitele liikluseks keelatud aladel, mida luuakse ja laiendatakse erinevates linnades järjest kasvavas tempos.

VAEVATU JA OPTIMEERITUD LAADIMINE

Elektrilise ë-C4 X laadimine toimub vaevatult nii teel olles, avaliku kasutusega laadimisjaamades kui ka kodustes tingimustes. Laadimisaeg on olenemata laadimislahendusest alati optimeeritud:

 • Avaliku kasutusega laadimisjaamas 100-kW alalisvoolu kiirlaadija (mode 4) kasutamisel toimub aku laadimine kiirelt, umbes 10 km/min, kusjuures aku täituvus 80% ulatuses saavutatakse juba 30 minutiga.
 • 7,4-kW / 32-amprise Wall box laadimiskilbi kasutamisel (mode 3) kulub laadimiseks ühefaasilisel voolul 7,5 tundi, kolmefaasilisel voolul vaid 5 tundi ning lisavarustusena on sõidukile saadaval veel ka 11-kW pardalaadija.
 • Kodumajapidamises ja võimsamate lahenduste puudumisel on võimalik aku laadimine tavapärasest vooluvõtupesast (mode 2).

ELEKTRISÕIDUKIGA SÕITMISEGA KAASNEV MEELERAHU

Oma sõitudel tunnete rõõmu täiesti müra- ja heitmevabast sõitmisest, lisaks märkimisväärsele erksusele juba alates kohaltvõtust, mis tagab dünaamilise sõidu ja meeldiva sõidukogemuse ülima sujuvuse juures ilma vibratsioonideta ja käiguvahetustega kaasnevate tõugeteta. Lisaks on teie käsutuses hulk distantsilt programmeeritavaid elektroonilisi teenuseid suurema meelerahu tagamiseks ja sõitmiseks väikseimate võimalike kulutuste juures sõiduki omamiskulude minimeerimiseks.

ELEKTRILISE Ë-C4 X LAADIMINE

LAADIMISE LIHTSUS

Nagu kõik muudki igapäevaselt kasutatavad tehnoloogiad on ka elektriline ë-C4 X loodud teie igapäevaste toimingute hõlbustamiseks. Laadimist on võimalik programmeerida või ajatada puuteekraaniga tahvelarvutist või MyCitroën rakendusest, seda näiteks laadimise planeerimiseks aegadele, kui elekter on kõige odavama hinnaga. Laadimisava luuk on varustatud värvikoodi edastava märgutulega laadimisprotsessi käigust ülevaate saamiseks, mis on ühtviisi jälgitav distantsilt MyCitroën rakenduse kasutamisel. Tänu ergonoomilisele laadimispesale on ka ühendamine vooluvõrku täiesti vaevatu. Laadimisjuhtmete ärapaigutamiseks on sõidukis ette nähtud spetsiaalne panipaik pagasiruumi põranda all.

4 LAADIMISVIISI

Tavapärane vooluvõtupesa: Kodumajapidamises kulub aku täiemahuliseks täislaadimiseks vajadusel tavapärasest vooluvõtupesat 24 tundi.       

GREEN'UP TÜÜPI LAADIMISPESA: Legrandi, 14A Green’up tüüpi laadimislahenduse kasutamisel kulub aku täislaadimiseks 15 tundi.                      

Wall Box laadimiskilp: Elukohta paigaldamist võimaldav Wall Box laadimiskilp: see võimaldab täiesti tühja aku täiemahulise täislaadimise ühefaasilisel voolul 7 tunni ja 30 minutiga ning kolmefaasilisel voolul vaid 5 tunniga lisavarustusena saadaval oleva, 11-kW laadija kasutamisel.   

ÜLIKIIRE LAADIMISJAAM: Avaliku kasutusega laadimispunktis toimub aku laadimine 80% mahus juba 30 minutiga ehk laadimiskiirusega 10 km/min.

FUNKTSIOONIDE INTUITIIVNE KASUTUS JA SELLEST TULENEV MEELERAHU

Citroën on muutnud süsteemi kasutuseks vajalikud toimingud sama lihtsaks, meeldivaks ja igapäevaselt loomulikuks, nagu see on mis tahes muu tipptehnoloogilise majapidamisseadme korral.

Juhi käsutuses on spetsiaalne ekraan täisdigitaalsel armatuurlaual aku oleku või sõiduulatuse jälgimiseks koos kolme kuvavalikuga: võimsusnäidik (elektriloendur), energiavoo näidik või soojusmugavuse tarbimise näidik. Viimatinimetatu võimaldab sõidukite küttesüsteemi kasutamisega ja soojusmugavuse tarbimisega energiakulule avaldatava mõju visualiseerimise. Nii süsteemi tööolekut kui ka aku ajatatud laadimise sätteid saab jälgida puuteekraani liidese otstarbekohastel lehtedel, mis on vahetult avatavad nupust keskkonsoolil. Sõiduki laadimise ajal võib ekraanile tellida näiteks akude täislaadimise lõpuni jäänud aja, taastatud sõiduulatuse ressursi või siis aku laetuse protsendimäära.

PEAMISED TEGURID, MIS VÕIVAD MÕJUTADA SINU AUTO SÕIDUULATUST

KIIRUS

Kiirusel 130 km/h tuleb arvestada elektrilise ë-C¤ X WLTP sõiduulatuse lühenemisega poole võrra.

TEMPERATUUR

Sõiduulatust mõjutavad omalt poolt veel ka ilmastikutingimused (vajadus reisijateruumi kütte või kliimaseadme kasutamise järele).

SÕIDUSTIIL

Ühtlane ja sujuv sõit elektrilise ë-C4 X aku sõiduulatuse optimeerimiseks.

AUTO KOORMATUS

Tarvikud sõiduki katusel nagu ka raske koorma vedamine mõjutavad sõiduki energiakulu.

DÜNAAMILINE KATUSEJOON

Oma 4,6-meetrise kogupikkusega sobitub uus Citroën ë-C4 X Citroëni mudelivalikus imeliselt C5 X-i (4,80 m) ja C4 luukpära (4,36 m) vahele. Uute mudelite 2,67-meetrine teljevahe on seejuures viimasega samaväärne.

Külgvaates võib märgata dünaamilist katusejoont, mis voolab sõidukile laugpäraliku hoiaku andmiseks sujuvalt esiklaasi ülaosast pagasiluugi ülemise kerepaneelini.

Puhas ja sujuv katusejoon aitab tagada ka optimaalsed aerodünaamilised omadused, viies õhutakistuse koefitsiendi näitajani CX 0,29.

SILMATORKAVA CITROËNI EMBLEEMIGA ESIOSA

Sõiduki kõrge ja horisontaalse esiosa juurest leiab nõgusad disainielemendid ja terve auto laiused kroomitud noolekesed, mis voolavad sujuvalt Citroën LED Vision valgsutustehnoloogiat kasutavate kahel kõrgusel asetsevate esituledeni. Lisaks parima nähtavuse tagamisele aitab esitulede disain veelgi toonitada uute mudelite kõrgtehnoloogilist olemust.

UUED LED-TAGATULED

Sõiduki esiosas kasutatavat valgussignatuuri täiendavad ka uued silmatorkavad LED-tagatuled. Tagatulede disain järgib pagasiluugi skulptuurseid kerejooni, voolates nooljaks muutudes tagausteni, rõhutades nõnda veelgi kere dünaamilisust. 

 

TÕELINE MUGAVUS

Uue Citroën täiselektrilise Citroën ë-C4 X-i sõitjateruumis saavad nii juht kui ka kaasreisijad tänu Citroën Advanced Comfort programmile nautida võrreldamatut meelerahu, mugavust ja ruumikust.

 

PROGRESSIVE HYDRAULIC STOPS® TEHNOLOOGIAGA VEDRUSTUS

Sõidumugavuse tagamiseks koosneb Citroëni eksklusiivne innovaatiline vedrustus amordist, vedrust ja kahest õhksummutist, mis asendavad tavapäraseid mehhaanilisi summuteid. Tänu õhksummutite kasutamisele on võimalik luua Citroënile omane "lendava vaiba" efekt ehk tunne, justkui hõljuks auto ebatasase teepinna kohal.

ADVANCED COMFORT ISTMED

Laiad ja kutsuvad Advanced Comfort® istmed on valmistatud erilisest 15 mm paksusest tugevdatud vahust ja pakuvad unikaalset kombinatsiooni nii välimuse kui ka istumis- ja dünaamilise mugavuse vaates. Reisijad saavad end tunda justkui kui mugavas tugitoolis, mis pakub soovitud kindlust ja isoleerib nad teemürast ja teedel leiduvatest konarustest. Istmete südameks olev kõrge tihedusega vaht pakub täielikku mugavust ning seda eriti pikematel väljasõitudel, püsides samas uueväärsena pikema aja vältel, viies istmete kulumise ja äravajumise miinimumini.

Heaolutunde tagamiseks saab sarnaselt massaažifunktsiooniga esiistmetele ka ruumikatel tagaistmetel  lülitada sisse istmesoojenduse.

MAHUKAS PAGASIALA

Uue Citroën ë-C4 X-i puhul võetud disainlähenemine on loonud ruumi eriti laia 510-liitrise kasutatava mahuga pagasiala jaoks. Kuigi katusejoon kulgeb sujuvalt sõiduki esiosast tagaosani, võimaldavad tagaklaasi alla paigaldatud hinged laial ja kõrgel pagasiluugil parima ligipääsetavuse nimel vabalt avaneda. 

Pagasiala põrandakatte alla peidetud täiendavas hoiuruumis saab transportida veelgi rohkem esemeid ning hoiustada üht või mitut ë-C4 X-i laadimiskaablit.

 

CITROËNI JUHIABISÜSTEEMID

 

OHUTUS- JA JUHIABISÜSTEEMID

Uus täiselektriline Citroën ë-C4 X on varustatud viimase põlvkonna juhiabisüsteemidega. Kuni 20 tipptasemel süsteemi aitavad juhil tagada ohutust ning vähendavad nii juhi kui ka kaasreisijate stressi.

ÜHENDATUD TEENUSED

Uus täiselektriline Citroën ë-C4 X suudavad tänu intuitiivsele My Citroën Drive Plus meelelahutussüsteemile ja ühendatud teenustele pakkuma laia valikut viimase põlvkonna ühildusvõimalusi.

 


TÄIUSTUNUD TEHNOLOOGIAD

20 OHUTUS- JA JUHIABISÜSTEEMI

Täiselektrilise Citroën ë-C4 X-i pardal aitavad sõite ohutumaks muuta mitmed tehnoloogiad, mille hulka kuuluvad ka:

 • Hädapidurdussüsteem;

Kokkupõrke hoiatussüsteem ja kokkupõrkejärgne hädapidurdussüsteem;

 • Maanteel sõitmise tugisüsteem;
 • Stop & Go funktsiooniga adaptiivne püsikiirusehoidja

Mugavust ja madalat stressitaset aitavad teiste tehnoloogiliste lahenduste seas tagada:

 • Värviline head up infokuva ;
 • Ülaltvaatega tahavaatekaamera;
 • 360-kraadine kaamera.

Lisaks eelnevale on sõidukid varustatud teistegi tehnoloogiliste lahendustega.

 

MOOTORID

ELEKTRILINE

Täiselektrilise Citroën ë-C4 X-i kõige olulisemad omadused:

 • 136-hobujõuline (100 kW) elektrimootor ja automaatkäigukast;
 • 260 Nm pöördemomenti, mis on koheselt saadaval;
 • Sõiduulatus kuni 360 km (WLTP); 
 • 100 kW DC-laadijaga 100 km / 10 min laadimiskiirus;

160 000 km või 8 aastat 70-protsendilise mahu garantii 50 kWh akule.

МY CITROËN

MyCitroën rakendus võimaldab teile järgmiste funktsioonide talitluse juhtimise teie nutitelefonist:

 • teie poolt elektri jõul tehtavate sõitude optimeerimine reisiplaneerija Trip Planner teenuse kasutamisel.
 • teie elektrilise ë-C4 X laadimisoleku ja sõiduulatuse ressursi jälgimine ning igapäevase laadimise ja salongi sisekliima sõidueelse ettevalmistamise programmeerimine ë-kaugjuhtimise kasutamisel.

AVASTA MY CITROËN


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon