PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Privaatsustingimused ja küpsiste poliitika

Lisatud 23.10.2023

UUS CITROËN Ë-C3 

Esimene taskukohane elektriauto Euroopas

Prantsuse autotootja Citroën avalikustas täna oma kõige värskeima mudeli, mis lubab revolutsiooni elektrisõidukite turul. 320-kilomeetrise sõiduulatusega uue ë-C3 hind üheksas Euroopa riigis algab 23 300 eurost, millega kiirendab Citroën oluliselt oma missiooni teha täiselektriline liikuvus kõigile kättesaadavaks. Mudelile lisandub 2025. aastaks ka alla 20 000 eurose hinnasildi ja 200 kilomeetrise sõiduulatusega versioon, mis muudab Citroën ë-C3 veelgi taskukohasemaks. Uue ë-C3 täpsem hinnastatus Eesti turule selgub lähikuudel.

Citroëni tegevjuhi Thierry Koskasi sõnul kehastab ë-C3 brändi visiooni mobiilsuse tulevikust: „Meie missiooniks on vastata B-segmendi klientide muutuvatele vajadustele Euroopas ja uue ë-C3-ga taasleiutame taskukohaste, mugavate ja täisvarustusega elektrisõidukite kontseptsiooni. Euroopas disainitud ja toodetud mudel kehastab meie visiooni elektilise mobiilsuse tulevikust.”

Kõrgem, julgem ja kandilisem

ë-C3 ainulaadne disain on väljakasvanud 2022. aastal esitletud Citroën Oli ideeautost, milles vertikaalsus vastandub horisontaalsusega ja julgelt skulptureeritud pindadega, mis toetab brändi pühendumust pakkuda kõrgeima kvaliteediga, eristuvaid ja uuenduslikke sõidukeid. Viie erineva värvitooni valikuga mudel kannab uut ovaalselt Citroëni logo ning on varustatud 16–17-tolliste teras- või teemantlõikega valuvelgedega.

Uus ë-C3 on seest ruumikam peaaegu igas mõõtmes kui tema eelkäija, hoolimata sellest, et see on vaid 19 mm pikem ja 6 mm laiem. Kõrgem kliirens pakub rohkem mugavust autost väljumisel ja sisenemisel ning kõrgemat sõiduasendit. Uuel mudelil on 310 liitrine pagasiruum, palju nutikaid panipaiku ja istmete kokkuklappimisel saavutatakse veelgi suurem mahutavus.

Uus platvorm

Stellantise uus ja ülipaindlik "Smart Car" globaalne BEV-platvorm kasutab 44 kWh LFP (liitium-raudfosfaat) akupakki, mis tagab kuni 320 km sõiduulatuse (WLTP). 83 kW (113 hj) elektrimootori tippkiirus on 135 km/h ning kiirendus 0-100 km/h umbes 11 sekundit, mis on piisav jõud ja jõudlus, et tagada mugavad igapäevasõidud eriti linnaliikuses.

100 kW alalisvoolu DC kiirlaadijaga kulub aku laadimiseks 20 - 80% 26 minutit. Tavaline vahelduvvooluga laadimine 7 kW võimsusega on umbes 4 tundi ja 10 minutit ning 11 kW võimsusega 2 tundi 50 minutit. Standardvarustusse kuuluv Mode 3 kaabel sobib ideaalselt nii kodus kui ka avalikes laadimisjaamades laadimiseks. MyCitroeni rakenduse E-Remote funktisonaalsus võimaldab autot kaugjuhtimisega eelsoojendada või –jahutada, hallata laadimisgraafikuid, jälgida laadimisolekut ja näidata sõiduki asukohta.

Mugavuse meistriklass ja C-Zen interjöör

Enneolematu mugavuse loomiseks nii autojuhtidele kui ka reisijatele on ë-C3 kokku viinud Citroëni paljukiidetud Advanced Comfort® ja Progressive Hydraulic Cushions vedrustuse ning uued Advanced Comfort® istmed, mis annavad lendava vaibaga sõidutunde.

Sisekujundusele uute standardite seadmisega loodi C-Zen interjöör, mis on uuenduslik, avar ja varustatud kõige vajalikuga.

C-Zen kasutuselevõtuga tagatakse juhile ja kaasreisijale puhas ja segamatu vaade. Tõeline kõrvalekalle on traditsioonilise näidikuploki puudumine, mis on asendatud Citroën Head Up Display´ga, mis peegeldab sõiduteavet armatuurlaua ülaosa ja tuuleklaasi alaosa vahelisel mustal osal. See nutikas lahendus välistab teabe dubleerimise ja juhid näevad vajalikku põhiteavet ilma pilku teelt pööramata. Juhtimist lihtsustab ka uus ja kompaktne multifunktsionaalne rool.

10,25-tolline keskekraan on veidi juhi poole kallutatud ning spetsiaalne rakendus ja nutitelefoni dokk standarvarustuses lubab muusikat, kõnesid, raadiot ning navigeerimist juhtida oma nutitelefoni kaudu.

Kaks varustusastet -  „You“ ja „Max“.

"You" sisaldab kõrgetasemelist standardvarustust, sealhulgas LED-esitulesid, Citroën Advanced Comfort® vedrustust, aktiivset hädapidurisüsteemi, uut Citroën Head Up ekraanisüsteemi, "My Citroen Play with Smartphone" nutitelefoni dokki, elektrilisi küljepeegleid, kaugtulede automaatset lülitust, tagurdamisandurit, püsikiiruse hoidjat ja manuaalset kliimaseadet.

"Max" versiooniga saab lisaks 17-tollised teemantlõikega valuveljed, kahetoonilise värvikombinatsiooni koos kontrastse katusega, dekoratiivsed katusereelingud, 10,25-tollise puuteekraani koos mirror screen funkstionaalsusega, Citroën Advanced Comfort® istmed, vihmasensori, elektriliselt kokkuklapitavad ja soojendusega küljepeeglid, nahkkattega rooli, 60/40 kokkuklapitavad teise rea istmed, juhiistme reguleerimise, LED-tagatuled, automaatse kliimaseadme, 3D-navigatsiooni, juhtmevaba laadimise, tagurduskaamera, elektrokroomse tahavaatepeegli ja elektrilised tagaaknad.

Uue ë-C3 jõudmine Euroopa turgudele on märkimisväärne samm edasi Citroëni positsiooni tugevdamisel tuleviku mobiilsuse arengus, tootevalikus ja brändi väärtuste tugevdamisel.

Disainitud Prantsusmaal, valmistatud Slovakkias ja jõuab Baltikumi 2024. aasta teises kvartalis

Töölaua versioon